Studio Brussel heeft z’n nieuwe website gelanceerd. Na jaren verder te bouwen op hetzelfde platform, werd het tijd voor vernieuwing. Hun nieuwe website volgt de trends die je ondertussen overal op het web ziet. Een volledig responsive site, met sterk gebruik van foto’s en andere media. Zowel op je pc, als je laptop of smartphone zal je de volledige gebruikservaring kunnen beleven.
Waar de kritiek vroeger vooral kwam op de onoverzichtelijkheid van de website, zien we nu een cleane look met blokjes in verschillende groottes. Weg met de verschillende menu’s en kriskras content. Alles staat nu verticaal in een eindeloos scrollable pagina. Je kan gemakkelijk op topics filteren, zoals bijvoorbeeld nieuws over een bepaald festival zoals Tomorrowland.
Achterliggend wordt er ook gebruik gemaakt van een volledig vernieuwd content management systeem, waar redacteurs heel dynamisch artikels en nieuws kunnen beheren. Laat het geen verassing zijn dat de ganse site rust op het Drupal framework, dat gebruik maakt van de PHP ontwikkeltaal. Deze vindt z’n oorsprong in België, dankzij oprichter Dries Buytaert. Drupal kent een enorm succes wereldwijd, met ruim 1 miljoen websites die erin gebouwd zijn.
De VRT zet sterk in op digitale media en zal dit blijven doen ondanks de nakende budgettaire besparingen. De nieuwe website is het resultaat van het nieuwe digitaal productiecentrum dat volgens de principes van Agile software ontwikkeling werkt en zo sneller innovatie producten op de markt kan brengen die alle gebruiksverwachtingen inlossen.
Het team dat de nieuwe website ontwikkelde, werkte in een ritme van 2 weken, waarna telkens nieuwe stukken werden getoond aan de redactieleden en eindgebruikers. Dankzij de snelle feedback werd de functionaliteit perfect afgestemd op de noden, met het mooie resultaat als gevolg.
Het nieuwe platform zal in de toekomst ook gebruikt worden om de websites van de andere netten te vernieuwen.
Zoals hun imago het voorschrijft hebben ze voor de periode van de installatie een leuke vervangpagina ontworpen:
Verder lezen over Radio

Technology21.04.2015
Noorwegen stopt in 2017 met FM Radio
Verder lezen over Website

Web02.04.2020
Hoe verdien je geld met een website?

Algemeen14.12.2016
myShopi app overschrijdt de kaap van 1.000.000 downloads
en meer dan 500.000 actieve gebruikers in België
Technology01.04.2014
Kaspersky toont online virus bestrijding in realtime

Social03.10.2013
Just Delete Me: handig bij het verwijderen van je profiel op sociale netwerksites

Web10.06.2013
Microsoft België lanceert ‘doe de stresstest’: een initiatief dat de stressvoeligheid van websites onderzoekt

Web07.05.2013
Hoe zagen de bekendste websites ter wereld er uit bij lancering?

Web03.05.2013
Happiness wint Webby Award, eervolle vermeldingen voor These Days, Famous & gents agency

Marketing11.03.2013